Asp.Net Mail ile Dosya Göndermek

Herkese merhabalar ,

Bu yazımda sizlere Asp.Net uygulamalarında bir sayfada mail gönderme işlemi yaparken bu maile nasıl dosya ekleriz bundan bahsedeceğim. Daha önce zaten Asp.net de mail gönderme işlemi konusunu detaylıca ele almıştım. Bu sebeple mail gönderme konusunda detaya inmeyeceğim fakat siz okumak ve öğrenmek isterseniz Asp.net mail gönderme başlıklı yazımdan içeriğe ulaşabilirsiniz.

Gelelim asıl konumuza varsayalım ki bir iş başvuru formu sayfası var ve başvuru yapan kişiler bu formu dolduruyor ve firmanın bilgi mailine bu form iletiliyor. Buraya kadar tamamız fakat formdan CV göndermemiz gerekebilir ya da kişisel bilgilerini dolduran kişinin birde fotoğrafını eklemesini isteyebiliriz. İşte burada mail ile dosya gönderme konusunabir göz gezdirmemiz gerekiyor.

Mail gönderme fonksiyonunda bulunan veri türü ve sınıfları kullanabilmek için aşağıdaki kütüphaneleri projemize dahil etmemiz gerekir.

Dosya eklenmiş mail gönderme fonksiyonu;

 

 

Yukarida ki kodda ki gibi FileUpload nesnesine yüklediğimiz dosyayı mail nesnesinin Attachments özelliğine ekliyoruz ve mailile dosya gönderme işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz.

Soru ve görüşleriniz için yorum yapabilirsiniz. Kolay gelsin .. 🙂

One thought on “Asp.Net Mail ile Dosya Göndermek

  1. Anlatımınız için teşekkürler.

    msg.Attachments.Add(a); kısmındaki “msg” yerine sanırım “mail” olacak. İlk bi aradım “msg” nerede tanımlanmış diye sonradan jeton düştü. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir